Bernardo Bertolucci nie żyje

Bernardo Bertolucci nie żyje
ZOBACZ GALERIĘ Bernardo Bertolucci nie żyje

Bernardo Bertolucci nie żyje

Legendarny włoski filmowiec, laureat Oscara za "Ostatniego cesarza" nie żyje. Twórca miał 77 lat.

Bernardo Bertolucci, którego monumentalny "Ostatni cesarz" zdobył 9 Oscarów i zainspirował pokolenia filmowców, zmarł w wielu 77 lat. Twórca takich filmów jak "Konformista" i "Ostatnie tango w Paryżu" cierpiał na raka. Twórca zmarł w swoim domu w Rzymie.

Bernardo Bertolucci urodził się 16 marca 1941 roku w bogatej rodzinie w Parmie. Od najmłodszych lat wykazywał się ogromnym talentem. Jego ojcem był znany poeta Attilio Bertolucci, a sam twórca w wieku 21 lat otrzymał nagrodę za swoje wiersze.

W filmie zaczynał jako asystent reżysera u Piera Paolo Pasoliniego w 1961 roku. Sam zadebiutował filmem "Kostucha", w którym opowiada o morderstwie rzymskiej prostytutki.

Do jego najważniejszych filmów należą "Ukryte pragnienia", "Pod osłoną nieba", "Ostatni cesarz", "Ostatnie tango w Paryżu" czy "Konformista". Jego ostatni obraz to "Ja i ty" z 2012 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej