Bernardo Bertolucci odnosi się do skandalu związanego z "Ostatnim tangiem w Paryżu"

Bernardo Bertolucci odnosi się do skandalu związanego z "Ostatnim tangiem w Paryżu"
ZOBACZ GALERIĘ Bernardo Bertolucci odnosi się do skandalu związanego z "Ostatnim tangiem w Paryżu"

Bernardo Bertolucci odnosi się do skandalu związanego z "Ostatnim tangiem w Paryżu"

Bernardo Bertolucci skomentował niedawne szokujące wiadomości dotyczące prac przy filmie "Ostatnie tango w Paryżu".

Przypomnijmy - w piątek magazyn "Elle" opublikował nagranie z 2013 roku, w którym Bernardo Bertolucci przyznaje, że 19-letnia Maria Schneider nie została poinformowana o szczegółach jednej z najbardziej kontrowersyjnych scen w historii kina - gwałtu, w którym jako lubrykant wykorzystane jest masło. W rozmowie, którą można obejrzeć na YouTube, reżyser ujawnił, że pomysł zrodził się z rana, tuż przed nakręceniem sceny. Mówi, że był "okropny wobec Marii", ponieważ nie powiedział jej, co się dzieje.

Nagranie i samo wyznanie wywołało burzę w Hollywood. Swe zgorszenie i zniesmaczenie wyrazili m.in. Jessica Chastain, Evan Rachel Wood, Anna Kendrick czy Chris Evans. Bertolucci twierdzi, że został źle zrozumiany.

- Chcę raz na zawsze wyjaśnić to absurdalne nieporozumienie, generowane przez medialne doniesienia - powiedział włoski filmowiec. - Kilka lat temu, Cinematheque Francaise zapytało mnie o słynną sceną z masłem. Powiedziałem, choć może niezbyt jasno, że zdecydowaliśmy z Marlonem Brando nie mówić Marii, że użyjemy masła. Chcieliśmy jej spontanicznej reakcji, ale w związku z nietypowym użyciem masła. Stąd wzięło się nieporozumienie. Ludzie myśleli i myślą, że Maria nie została poinformowana o przemocy, która będzie użyta wobec niej. To nieprawda. Maria wiedziała wszystko, bo czytała scenariusz, a tam wszystko było opisane. Jedyne czego tam nie było, to masło.

"Ostatnie tango w Paryżu" otrzymało dwie nominacje do Oscara. Film z 1972 roku opowiadał o opartym na seksie romansie młodej Paryżanki i Amerykanina w średnim wieku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej