Bez Danuty Stenki nie byłoby sztuki kochania

Bez Danuty Stenki nie byłoby sztuki kochania
ZOBACZ GALERIĘ Bez Danuty Stenki nie byłoby sztuki kochania

Bez Danuty Stenki nie byłoby sztuki kochania

27 stycznia do kin trafi film "Sztuka kochania", który przybliża historię powstawania tak samo zatytułowanego poradnika. W jednej z kluczowych ról występuje Danuta Stenka.

Na Facebooku produkcji pojawił się krótki opis postaci portretowanej przez znaną Danutę Stenkę. - Ta wybitna aktorka teatralna i filmowa wcieliła się w rolę żony generała, bez której być może "Sztuka kochania" nigdy nie ujrzałaby światła dziennego - wyjaśniają twórcy. Zdjęcie ucharakteryzowanej gwiazdy można znaleźć tutaj.

Dzieło opowiadać będzie o Michalinie Wisłockiej, której bestsellerowa książka "Sztuka kochania", zmieniła życie intymne milionów Polaków. Obraz w reżyserii Marysi Sadowskiej przybliża historię powstawania publikacji słynnej ginekolożki. Akcja rozgrywa się od końca lat 40. do połowy lat 70. Wydawnictwo ukazało się w 1976 roku.

W roli głównej występuje Magdalena Boczarska. Partnerują jej Piotr Adamczyk, Justyna Wasilewska, Eryk Lubos, Danuta Stenka, Karolina Gruszka, Borys Szyc, Wojciech Mecwaldowski, Arkadiusz Jakubik i Artur Barciś.

Scenariusz napisał Krzysztof Rak.

W Polsce sprzedano około 7 milionów egzemplarzy "Sztuki kochania".

Danutę Stenkę ostatnio można było podziwiać w filmie "Planeta singli" czy serialu "Lekarze".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej