Bill Pullman w polskiej produkcji "Zimna gra"

Bill Pullman w polskiej produkcji "Zimna gra"
ZOBACZ GALERIĘ Bill Pullman w polskiej produkcji "Zimna gra"

Bill Pullman w polskiej produkcji "Zimna gra"

Bill Pullman dołączył do obsady polskiej produkcji "Zimna gra" ("The Coldest Game").

Amerykański aktor wcieli się szachistę Joshuę Mansky’ego. Tytułowa gra toczy się w Warszawie, która w 1962 roku stała się centrum wydarzeń decydujących o losach świata. Lata 60., amerykański sen zamienia się w koszmar, radzieckie wojska płyną w stronę Kuby, Chruszczow grozi atakiem nuklearnym. Napięcie między USA a ZSRR sięga zenitu. W Warszawie do szachowej rozgrywki przygotowuje się dwóch graczy: Amerykanin i Rosjanin. Nie będzie to zwykły mecz. Co wydarzy się podczas tego spotkania? Kto okaże się prawdziwym zwycięzcą? Jedno jest pewne: Joshua Mansky (Bill Pullman) rozegra pojedynek, w którym stawką jest ratowanie ludzkości przed nuklearną zagładą.

W filmie zagrają także Lotte Verbeek, Corey Johnson, Aleksiej Sieriebriakow i Robert Więckiewicz. Za scenografię odpowiada Allan Starski. Zdjęcia zrealizuje Paweł Edelman. Reżyseruje Łukasz Kośmicki.

"Zimna gra" to najnowsza produkcja Watchout Studio, twórców takich produkcji, jak "Bogowie" i "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Polscy producenci realizują film w języku angielskim z myślą o dystrybucji międzynarodowej.

Zdjęcia do "Zimna gry" będą kręcone do połowy kwietnia 2018 roku, a premiera zaplanowana jest na 2019 rok.

Bill Pullman zastąpił na planie Williama Hurta, który musiał zrezygnować z udziału w filmie. Aktor uległ niefortunnemu wypadkowi, w czasie wolnym, kilka dni po rozpoczęciu zdjęć.

Billa Pullmana można było niedawno podziwiać w serialu "Grzesznica", gdzie pojawił się u boku Jessiki Biel.
Tagi: Bill Pullman

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej