Billy Idol miał być złym terminatorem

Billy Idol miał być złym terminatorem
ZOBACZ GALERIĘ Billy Idol miał być złym terminatorem

Billy Idol miał być złym terminatorem

Robert Patrick, aktor najlepiej znany z roli T-1000 w filmie "Terminator 2: Dzień sądu", opowiedział, w jaki sposób otrzymał rolę. Okazuje się, że niemała była w tym zasługa przypadku, a dokładniej wypadku.

W postać złego, terminatora oryginalnie miał się wcielić rockman, Billy Idol. - O ile mi wiadomo Billy Idol miał być T-100 - wspomina Patrick. - Niestety, uległ wypadkowi na motocyklu i rozwalił sobie nogę. Nie był w stanie zagrać roli.

Idol przejechał znak stopu i zderzył się z autem w Hollywood. Z nieszczęścia muzyka skorzystał Robert Patrick.

- Mój agent sprzedał mnie dyrektorowi castingu jako połączenie Davida Bowiego i Jamesa Deana - dodał aktor.

W chwili oryginalnej premiery, w 1991 roku "Terminator 2: Dzień sądu" pochłonął 102 miliony dolarów (po uwzględnieniu inflacji to około 180 milionów dolarów). W tych czasach był to wręcz kosmiczny budżet, ale produkcja zaoferowała widzom wiele efektów specjalnych, które później były masowo wykorzystywane przez inne dzieła. W kinach film zarobił 580 milionów dolarów. W obsadzie - poza Arnoldem Schwarzeneggerem w roli T-800 - znaleźli się Edward Furlong (jako młody John Conor), Linda Hamilton (Sarah Connor) i Robert Patrick (terminator T-1000).

25 sierpnia do kin w USA trafi wersja 3D produkcji Jamesa Camerona.

Billy Idol zaczynał karierę w punkowej grupie Generation X. Zasłynął solowymi przebojami "Rebel Yell", "To Be a Lover" i "Cradle of Love". Na koncie ma siedem studyjnych płyt, z których ostatnia to "Kings & Queens of the Underground". Artysta ma na koncie kilka ról filmowych w "The Doors", "Czas wściekłych psów" czy "Od wesela do wesela".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej