"Bitwa Warszawska" w kinach

Najnowszy obraz Jerzego Hoffmana "1920 Bitwa Warszawska" wchodzi właśnie na ekrany kin. Jest to pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie pełnometrażowa produkcja zrealizowana w 3D.

Film opowiada o miłości pomiędzy kawalerzystą, a zarazem poetą, Janem Krynickim (Borys Szyc), a aktorką teatru rewiowego Olą Raniewską (Natasza Urbańska). Jan po otrzymaniu rozkazu wyruszenia na front poślubia swoją narzeczoną. W trakcie walk trafia do bolszewickiej niewoli, gdzie jego życie zależy od czekisty Bykowskiego (Adam Ferency).
Historia uczucia łączącego głównych bohaterów rozgrywa się na tle wydarzeń roku 1920 - w filmie pojawiają się m.in. Lenin, Stalin, Trocki, Feliks Dzierżyński, Józef Piłsudski, są generałowie Haller i Sikorski, premierzy Grabski i Witos, oraz ksiądz Ignacy Skorupka.

Premiera filmu z udziałem aktorów odtwarzających główne role odbyła się w poniedziałek w warszawskim Teatrze Wielkim. Na pokazie, który zakończył się owacją na stojąco pojawili się czołowi przedstawiciele świata show - biznesu i polityki, z samym prezydentem RP na czele.

"Wreszcie doczekaliśmy się filmu na miarę Hollywood o jednym z najdonośniejszych wydarzeń w naszej historii. Filmu wiarygodnego historycznie, dynamicznego i pięknego dla oka. Połączenie wątku romantycznego, opowieści o miłości dwojga młodych ludzi na tle prawdziwych wydarzeń, w których widzimy i Piłsudskiego, i Lenina, i Tuchaczewskiego było strzałem w dziesiątkę" - powiedział po premierze konsultant historyczny obrazu J. Cisek.


www.bitwawarszawska1920film.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej