Canet debiutuje za Oceanem

Guillaume Canet, francuski reżyser ("Nie mów nikomu"), aktor, scenarzysta, a przy okazji mąż słynnej Marion Cotillard, zaczyna właśnie zdjęcia do swojego amerykańskiego debiutu "Blood Ties".

Po kilku bardzo udanych filmach w ojczystej Francji, m.in. "Niewinnych kłamstewkach" czy "Nie mów nikomu", Guillaume Canet wyrusza na podbój Ameryki.
Studio Worldview Entertainment sfinansuje i wyprodukuje jego thriller "Blood Ties", w którym oprócz żony Caneta, bardzo dobrze już znanej w Stanach Marion Cotillard, pojawią się: Clive Owen, Billy Crudup, Marion Cotillard, Mila Kunis, Zoe Saldana, Matthias Schoenaerts, Noah Emmerich, Lili Taylor, Domenick Lombardozzi i James Caan.

Podobnie jak "Nie mów nikomu" (nota bene, wkrótce powstanie remake filmu autorstwa Bena Afflecka), "Blood Ties" jest ekranizacją ?Les Liens du sang? Brunona i Michela Papet. Film całkiem niedawno, w 2008 roku, nakręcił w wersji francuskojęzycznej inny Francuz, Jacques Maillot, a jedną z głównych ról zagrał właśnie Canet. Scenariusz nowej adaptacji napisał także Canet, we współpracy z Jamesem Grayem.

"Więzy krwi" to opowieść o dwóch braciach, dobrym i złym. Billy Crudup wcieli się w młodszego z nich, policjanta, natomiast Clive Owen zagra starszego - kryminalistę, który na prośbę brata musi pomóc rodzinie po wyjściu z więzienia.
Marion Cotillard i Mila Kunis zagrają partnerki braci. Zdjęcia powstają w Nowym Jorku.

Worldview wyprodukował także najnowszy film "Untitled" z Cotillard, Joaquinem Phoenixem i Jeremym Rennerem w rolach głównych, wyreżyserowany przez Jamesa Graya, a Caneta można było ostatnio podziwiać u boku Keiry Knightley w melodramacie "Zeszłej nocy".


www.collider.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej