Cannes: Allen na dobry początek

"Paryż o poranku jest piękny, po południu - uroczy, wieczorem - olśniewający, ale dopiero po północy Paryż staje się magiczny". Tak widzi go przynajmniej Woody Allen i udowadnia to swoim najnowszym filmem "Midnight in Paris", którego światowa premiera nastąpi już 11 maja, w dniu otwarcia 64. MFF w Cannes.

Jeszcze nie zszedł z kinowych ekranów poprzedni film Allena "Poznasz przystojnego bruneta", a od premiery nowego dzieła reżysera dzieli nas już tylko krok. Co prawda, jeśli chodzi o dystrybucję, na razie wiadomo jedynie, że film trafi do amerykańskich kin 20 maja. Goście festiwalu w Cannes natomiast już pojutrze będą mogli zobaczyć błyskotliwą opowieść o magii stolicy Francji i o tym, jak pewna amerykańska rodzina odnajduje się po tej stronie Atlantyku.
Para głównych bohaterów, którym wydaje się, że życie innych ludzi zawsze jest lepsze od ich własnego, będzie musiała skonfrontować swoje poglądy z rzeczywistością.

Film ma doskonałą obsadę: w rolach głównych zobaczymy Owena Wilsona, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Kathy Bates, Michaela Sheena i Adriena Brody'ego - a także charakterystyczny dla oka Allena urzekający klimat europejskiej stolicy, co można stwierdzić nawet po obejrzeniu krótkiego zwiastuna.

Ciekawostką jest rola żony prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego - Carli Bruni, która zagra epizod przewodniczki w muzeum. Reżyser opisał grę Bruni jako "bardzo profesjonalną" i zaprzeczył plotkom, że scena z jej udziałem wymagała trzydziestu dubli. Zapewnił także, że "każde ujęcie" pojawi się w oficjalnej wersji filmu.

Oficjalny zwiastun i bardzo interesujący plakat promujący "Midnight in Paris" można zobaczyć na stronie: www.sonyclassics.com/midnightinparis


źródło: www.festival-cannes.com

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej