Cara Delevingne opętana tulipomanią

Modelka i aktorka Cara Delevingne zagra w filmie "Tulip Fever".

Scenariusz obrazu powstał w oparciu o książkę Deborah Moggach o takim samym tytule. Akcja powieści toczy się w XVII wieku w Amsterdamie. Film przedstawi historię dwojga kochanków, zamężnej kobiety i pewnego artysty, którzy postanawiają żyć razem, ale w tym celu muszą uciec od obecnego życia. Aby ich marzenie się spełniło, rozkręcają biznes tulipanowy.

W pierwszej połowie XVII wieku w Holandii panowała tzw. tulipomania. Tulipany były wówczas ogromnie popularne i osiągały niebotyczne ceny, jednak w 1637 roku doszło do załamania rynku, w związku z czym wielu ludzi straciło cały swój majątek.

W obsadzie filmu znaleźli się już Christoph Waltz, Dane DeHaan, Alicia Vikander i Holliday Grainger. Teraz dołączyła do nich Cara Delevingne, która zagra Henriettę.

Za kamerą "Tulip Fever" stanie Justin Chadwick ("Mandela: Droga do wolności", "Kochanice króla"). Scenariusz, na podstawie powieści Deborah Moggach, napisali Tinker Lindsay i Peter Chelsom ("Hector and the Search for Happiness").

Cara Delevingne to uznana brytyjska modelka. Zadebiutowała na wielkim ekranie niewielką rolą w "Annie Kareninie". Wkrótce będziemy mogli podziwiać ją w filmie "The Face of an Angel", w którym wcieliła się w Amandę Knox.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej