Casey Affleck profesorem Stonerem

Casey Affleck profesorem Stonerem
ZOBACZ GALERIĘ Casey Affleck profesorem Stonerem

Casey Affleck profesorem Stonerem

Laureat Oscara, Casey Affleck, zagra w filmie "Stoner", który powstanie na podstawie powieści Johna Williamsa znanej w Polsce pod tytułem "Profesor Stoner". Joe Wright ("Pokuta") staje za kamerą.

Affleck wcieli się w tytułowego Williama Stonera, urodzonego u schyłku XIX wieku w ubogiej rodzinie z Missouri. Chłopak zostaje wysłany do stanowego uniwersytetu, by studiować agronomię, jednak zakochuje się w angielskiej literaturze i wsiąka w akademickie życie. Z biegiem lat Stoner doświadcza szeregu rozczarowań: małżeństwo z "odpowiednią" familią odgradza go od własnych rodziców, jego kariera staje się dokuczliwa, żona i córka oddalają się od niego, a doświadczenie ożywczej miłości kończy się groźbą skandalu. Zagłębiający się w sobie profesor Stoner odkrywa stoicki spokój przodków i konfrontuje się z konieczną samotnością.

"New Yorker" nazwał "Profesora Stonera" największą amerykańską powieścią, o której nie słyszano. Dzieło na potrzeby kina zaadaptuje Andrew Bovell.

Casey Affleck, który zdobył Oscara za rolę w dramacie "Manchester By The Sea", ostatnio wystąpił z Rooney Marą w niezależnej produkcji "A Ghost Story".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej