Cate Blanchett przewodniczącą festiwalu w Cannes

Cate Blanchett przewodniczącą festiwalu w Cannes
ZOBACZ GALERIĘ Cate Blanchett przewodniczącą festiwalu w Cannes

Cate Blanchett przewodniczącą festiwalu w Cannes

Cate Blanchett będzie przewodniczyć Konkursowi Głównemu podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

W 2018 roku odbędzie się już 71. edycja jednego z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. Cate Blanchett jest dopiero 12. kobietą, która stanie na czele jury przyznającego Złotą Palmę. Ostatnią kobietą, która pełniła tę funkcję była reżyserka Jane Campion.

- Byłam w Cannes wielokrotnie - komentuje gwiazda. - Jako aktorka, producentka, pojawiałam się na gali i występowałam w filmach konkursowych, ale nigdy nie przyjechałam na festiwal tylko po to, by mieć zaszczyt i przyjemność po prostu oglądać te wspaniałe filmy.

Cate Blanchett ma na koncie dwa Oscary za "Blue Jasmine" i "Aviatora". Ostatnio aktorka zagrała w filmach "Manifesto", w którym wcieliła się w 13 ról, "Thor: Ragnarok" i "Song to Song".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej