Cate Blanchett przywódczynią scjentystów

Cate Blanchett przywódczynią scjentystów
ZOBACZ GALERIĘ Cate Blanchett przywódczynią scjentystów

Cate Blanchett przywódczynią scjentystów

Val Kilmer namawia Cate Blanchett do udziału w jego projekcie o Marku Twainie.

Aktor i reżyser rozpoczyna prace nad filmem o życiu legendarnego pisarza i jego relacji z Mary Baker Eddy, założycielką Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki i ruchu scjentystów. Twaina ma zagrać sam Kilmer, a jego wymarzoną partnerką filmową jest Cate Blanchett.

- Już kilka razy spotkałem się z Cate w sprawie tej roli - opowiada Kilmer. - Nie są to na razie rozmowy wiążące, bo nie mam jeszcze budżetu i zagwarantowanych źródeł finansowania. W moim rozumieniu pani Eddy była geniuszem, więc szukam do tej roli genialnej aktorki. Niestety, nie ma ich zbyt wiele. Cate ma to "coś", czego szukam. Pierwiastek geniuszu.

Dorobek Vala Kilmera zamyka film "Czwarty wymiar". Cate Blanchett pracuje obecnie na planie trylogii "Hobbit" Petera Jacksona.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej