Charlie Cox będzie Daredevilem

Charlie Cox zagra główną rolę w serialu Netfliksa o przygodach Daredevila.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Drew Goddard zrezygnował z realizacji cyklu. Reżyser horroru "Dom w głębi lasu" miał napisać scenariusz pilota serialu produkowanego przez studio Marvel oraz stanąć za jego kamerą. Netflix zamówił 13 odcinków, a Goddard miał być również ich producentem. Studio szybko znalazło jednak następcę Goddarda. Został nim Steven S. DeKnight, który był odpowiedzialny ostatnio za serial "Spartakus". Drew Goddard będzie natomiast konsultantem cyklu.

Daredevil to pierwszy z superbohaterów, po których sięga Netflix. W planach jest realizacja kolejnych trzech seriali o losach innych zamaskowanych herosów, Jessiki Jones, Iron Fista i Luke'a Cage'a. Każdy z superbohaterów doczeka się po jednym sezonie swoich przygód. Serię zakończy minicykl "The Defenders".

Główną rolę w serialu o przygodach Daredevila zagra brytyjski aktor Charlie Cox. Wcieli się on w oślepionego w młodym wieku, ale obdarzonego nadzwyczajnymi zmysłami Matta Murdocka, który za dnia pracuje jako prawnik, a nocą jako Daredevil walczy z bandytami we współczesnym Nowym Jorku.

Serial zadebiutuje na platformie Netflix w 2015 roku.

Charlie Cox wystąpił ostatnio w komediodramacie "Hello Carter". W tym roku do kin trafi obraz "Dracula Untold" z Brytyjczykiem w obsadzie. Cox ma też koncie role w serialach "Zakazane imperium", "Downton Abbey" oraz "Moby Dick.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej