"Chemia" - pierwszy zwiastun w sieci

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu "Chemia" w reżyserii Bartosza Prokopowicza.

"Chemia" to film o miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci. Pomysłodawczynią projektu była zmarła w roku 2012 Magda Prokopowicz, prezes fundacji Rak'n'Roll. Obraz inspirowany jest wydarzeniami z życia Prokopowicz, ale wychodzi poza wątki biograficzne, nabierając bardziej uniwersalnego charakteru.

- "Chemia" jest przede wszystkim filmem o miłości - mówi o projekcie reżyser, a zarazem współscenarzysta. - To opowieść o niezwykłym uczuciu, dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości. To film dla wszystkich, którzy wierzą, że w życiu najważniejsza jest właśnie miłość.

Światowa premiera filmu odbędzie się na festiwalu w Karlowych Warach (3-11 lipca 2015).

Bartosz Prokopowicz napisał scenariusz we współpracy z Katarzyną Sarnowską. W głównych rolach występują Agnieszka Żulewska i Tomasz Schuchardt. Na drugim planie zobaczymy Danutę Stenkę, Eryka Lubosa, Annę Cieślak i Mirosława Bakę. Autorem zdjęć jest Jeremi Prokopowicz, który współpracował ostatnio z Brettem Rattnerem przy filmie "Herkules" i Romanem Polańskim przy "Wenus w futrze" oraz "Rzezi".

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej