Chris Cornell śpiewa jeszcze raz dla Oscara (Isaaka)

Chris Cornell śpiewa jeszcze raz dla Oscara (Isaaka)
ZOBACZ GALERIĘ Chris Cornell śpiewa jeszcze raz dla Oscara (Isaaka)

Chris Cornell śpiewa jeszcze raz dla Oscara (Isaaka)

W sieci pojawił się nowy klip do utworu "The Promise" z filmu "Przyrzeczenie" z Oscarem Isaakiem i Christianem Bale'em w rolach głównych. Tym razem Chris Cornell śpiewa na tle fragmentów filmu.

Jeszcze w czerwcu pojawił się pierwszy klip z piosenką Chrisa Cornella. Teraz w teledysku wykorzystano fragmenty filmu. Realizacja teledysku związana jest zapewne z pojawiającymi się w prasie domniemaniami na temat tego, ze piosenka będzie nominowana do Oscara.

Akcja obrazu "Przyrzeczenie" rozgrywa się w latach 20. XX wieku u schyłku Imperium Osmańskiego, a dotyczy historii miłosnej genialnego studenta medycyny Michaela (w tej roli Oscar Isaac), pięknej i wyrafinowanej Any (Charlotte Le Bon), których łączy ormiańskie pochodzenie oraz mieszkającego w Paryżu amerykańskiego dziennikarza Chrisa (Christian Bale).

- "The Promise" to przede wszystkim hołd złożony tym, których straciliśmy podczas ludobójstwa Ormian - wyjaśniał przy okazji premiery piosenki Chris Cornell. - Ale ten numer rzuca także światło na niedawne okrucieństwa. Tych samych metod, zbrodni przeciwko ludzkości używano w Bośni, Darfurze, Rwandzie, a teraz w Syrii.

Chris Cornell zmarł w 17 maja, w wieku 52 lat.

Wokalista dał się poznać za sprawą działalności w zespole Soundgarden, będącym czołowym przedstawicielem grunge'u. Grupa wydała jeden z najważniejszych rockowych albumów lat 90., "Superunknown" (1994). Ostatni longplay w dorobku kapeli to "King Animal" z 2012 roku.

Muzyk z powodzeniem prowadził też karierę solową. We wrześniu 2015 roku ukazała się jego ostatnia samodzielna płyta, "Higher Truth". Ponadto śpiewał w supergrupach Temple of the Dog i Audioslave.

Amerykanin nagrał piosenki do filmów "Casino Royale" ("You Know My Name"), "Kaznodzieja z karabinem" ("Nearly Forgot My Broken Heart"), "13 godzin: Tajna misja w Benghazi" ("Til the Sun Comes Back Around") i "Przyrzeczenie" ("The Promise").

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej