Christian Bale wiceprezydentem USA. Amy Adams jego żoną

Christian Bale wiceprezydentem USA. Amy Adams jego żoną
ZOBACZ GALERIĘ Christian Bale wiceprezydentem USA. Amy Adams jego żoną

Christian Bale wiceprezydentem USA. Amy Adams jego żoną

Christian Bale, Steve Carell i Amy Adams prowadzą rozmowy w sprawie udziału w kinowej biografii Dicka Cheneya, byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych.

Christian Bale typowany jest do głównej roli, a Amy Adams do sportretowania jego żony, Lynne Cheney. Steve Carell miałby zagrać sekretarza obrony, Donalda Rumsfelda.

Za kamerą biografii Republikanina Dicka Cheneya stanie Adam McKay ("Big Short"), który nigdy nie krył się ze swoimi poglądami politycznymi i otwarcie krytykował politykę George'a W. Busha. Jeszcze bardziej krytyczny był w stosunku do jego najbliższego współpracownika, wiceprezydenta Cheneya, który urząd piastował w latach 2001-2009. Jednocześnie reżyser wyznał, iż zawsze fascynowała go ta postać i jego wpływ na USA, a także na współczesną politykę, a właściwie na metody zdobywania władzy.

Za projekt odpowiedzialna jest wytwórnia Paramount Pictures. Produkcji podjęli się Brad Pitt, Dede Gardner i Jeremy Kleiner z firmy Plan B, oraz Will Ferrell i Kevin Messick ze studia Gary Sanchez Productions. Filmowcy wcześniej wspólnie wyprodukowali oparty na prawdziwych wydarzeniach komediodramat o kryzysie finansowym "Big Short", który wywalczył Oscara w kategorii najlepszy scenariusz adaptowany.

Christian Bale ostatnio zagrał z Oscarem Isaakiem w dramacie "Przyrzeczenie" ("The Promise"). Amy Adams niedawno można było podziwiać w "Zwierzętach nocy" Toma Forda i w "Nowym początku" Denisa Villeneuve'a. Przyjęła też rolę w serialu "Sharp Objects" na podstawie powieści "Ostre przedmioty" Gillian Flynn. W 2016 roku w kinach gościł nowy film Woody'ego Allena "Śmietanka towarzyszka" ze Steve'em Carellem.

Bale i Carell pracowali z Adamem McKayem przy wspomnianym "Big Short".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej