Christopher Nolan rozbił prawdziwy samolot

Christopher Nolan rozbił prawdziwy samolot
ZOBACZ GALERIĘ Christopher Nolan rozbił prawdziwy samolot

Christopher Nolan rozbił prawdziwy samolot

Christopher Nolan na planie filmu "Tenet" rozbił prawdziwy samolot... bo było taniej.

Scena z samolotem to jeden z kluczowych momentów nowego filmu Christophera Nolana. Twórca zdecydował się rozbić prawdziwy samolot na potrzeby filmu z dość prozaicznych powodów.

- Planowałem to zrobić przy użyciu miniatur i kompilacji scenografii oraz efektów specjalnych - mówi Christopher Nolan. - Ale odkryłem składowisko starych samolotów w Victorville w Kalifornii. Gdy zaczęliśmy to liczyć okazało się ze tańsze będzie kupienie prawdziwego samolotu zamiast budowania miniatur i płacenia za efekty specjalne.

Do sceny wykorzystano Boeinga 747.

Akcja filmu rozgrywa się w świecie międzynarodowych. W filmie grają John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, Michael Caine i Kenneth Branagh.

Christopher Nolan odpowiada za scenariusz i reżyserię.

Po zrealizowaniu trylogii o Batmanie Christopher Nolan zyskał status gwiazdy wytwórni Warner Bros. Producenci nie żałują pieniędzy na projekty Anglika i zazwyczaj się im to opłaca. Ostanie filmy twórcy to "Dunkierka" oraz "Interstellar".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej