Claes Bang jest Drakulą

Claes Bang jest Drakulą
ZOBACZ GALERIĘ Claes Bang jest Drakulą

Claes Bang jest Drakulą

W sieci pojawiła się pierwsza fotografia Claesa Banga jako Drakuli w nowym serialu BBC/Netfliksa.

Za nową wersję "Drakuli" inspirowanej klasyczną powieścią Brama Strokera odpowiadają twórcy "Sherlocka Holmnesa" Steven Moffat oraz Mart Gattis. W roli głównej występuje znany z "The Square" duński aktor Claes Bang. Towarzyszą mu Lyndsey Marshal, Chanel Cresswell, Matthew Beard, Lydia West oraz Paul Brennen.

Powstały trzy 90-minutowe odcinki. BBC odpowiada za dystrybucję Wielkiej Brytanii, Netflix w reszcie świata.

- Cieszę się, że mogę wziąć udział w "Drakuli", zwłaszcza, że scenariusz jest w rękach niesamowitych Stevena Moffata i Marka Gatissa - mówi Claes Bang. - Jestem podekscytowany, że mogę zgłębić tę kultową i superinteresującą postać. Tak, Drakula jest zły, ale jest też charyzmatyczny, inteligentny, dowcipny i seksowny. Zdaję sobie sprawę, jak wielu niesamowitych ludzi grało tę postać przez lata i czuję się zaszczycony przyjmując tę niesamowitą rolę.

W kinie największy sukces odniósł obraz Francisa Forda Coppoli z 1992 roku, gdzie w rolach głównych zagrali Winona Ryder, Keanu Reeves i Anthony Hopkins. Postać tytułowego Drakuli sportretował Gary Oldman. Popularna była też seria horrorów wytwórni Hammer z Christopherem Lee w roli Drakuli.
Tagi: Claes Bang

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej