"Czarna Pantera" ma zarobić 100 milionów w weekend

"Czarna Pantera" ma zarobić 100 milionów w weekend
ZOBACZ GALERIĘ "Czarna Pantera" ma zarobić 100 milionów w weekend

"Czarna Pantera" ma zarobić 100 milionów w weekend

Twórcy filmu "Czarna Pantera" ("Black Panther") liczą z miejsca na komercyjny sukces.

Jak podaje serwis Deadline, studia Disney i Marvel, są przekonane, że po pierwszym weekendzie nowej komiksowej produkcji uda się zarobić ponad 100 milionów dolarów. Dokładniej, celują w 120-150 milionów dolarów w 4-dniowy, długi weekend (19 lutego wypada w USA święto - Dzień Prezydentów). Rekordzistą długiego lutowego weekendu wśród tytułów Marvela jest "Deadpool", który zarobił 152,1 miliona dolarów w cztery dni.

Film "Czarna Pantera" oparty jest na komiksie stworzonym przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Postać Czarnej Pantery zadebiutowała w roku 1966 w komiksie o Fantastycznej Czwórce. T'Challa (w tej roli Chadwick Boseman), czarnoskóry władca Wakandy, fikcyjnego afrykańskiego kraju, który stał się superbohaterem, doczekał się własnej ilustrowanej serii w roku 1973. W filmie widzimy jak po śmierci ojca T'Challa wraca do ojczyzny, by przejąć należny mu tron.

W obsadzie znaleźli się również Andy Serkis, Martin Freeman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke oraz Angela Bassett i Forest Whitaker.

Scenariusz kinowej adaptacji komiksu napisał Joe Robert Cole, opierając się na wcześniejszej wersji Marka Baileya. Kevin Feige zajął się produkcją, a Ryan Coogler reżyserią.

Premierę w Polsce wyznaczono na 14 lutego 2018 roku. Do kin w Stanach Zjednoczonych dzieło trafi 16 lutego.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej