"Czarna Pantera" rekordowa na Twitterze

"Czarna Pantera" rekordowa na Twitterze
ZOBACZ GALERIĘ "Czarna Pantera" rekordowa na Twitterze

"Czarna Pantera" rekordowa na Twitterze

Kendrick Lamar przyczynił się do tego, że "Czarna Pantera" to film, który spotkał się z rekordowym zainteresowaniem na Twitterze.

"Czarna Pantera" ustanowiła rekord wśród filmów, gdy pojawiło się na jej temat 35 milionów postów. Wcześniej rekord należał do produkcji "Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy".

Największe zainteresowanie wzbudził tweet na temat soundtracku przygotowanego przez Kendricka Lamara (udostępniony 240 tysięcy razy), viral pokazujący mężczyznę w długim płaszczu, który siedząc na barana innej osoby chce wejść na seans mając tylko jeden bilet (182 tysiące udostępnień) oraz pozytywna recenzja Michelle Obamy (140 tysięcy retweetów).

"Czarna Panterna" oparta jest na komiksie stworzonym przez Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Postać Czarnej Pantery zadebiutowała w roku 1966 w komiksie o Fantastycznej Czwórce. T'Challa (w tej roli Chadwick Boseman), czarnoskóry władca Wakandy, fikcyjnego afrykańskiego kraju, który stał się superbohaterem, doczekał się własnej ilustrowanej serii w roku 1973. W filmie widzimy jak po śmierci ojca T'Challa wraca do ojczyzny, by przejąć należny mu tron. W obsadzie znaleźli się również Andy Serkis, Martin Freeman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke oraz Angela Bassett, i Forest Whitaker.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej