"Czwarta władza" najlepszym filmem 2017 roku według krytyków

"Czwarta władza" najlepszym filmem 2017 roku według krytyków
ZOBACZ GALERIĘ "Czwarta władza" najlepszym filmem 2017 roku według krytyków

"Czwarta władza" najlepszym filmem 2017 roku według krytyków

Filmowa organizacja National Board of Review uznała "Czwartą władzę" ("The Post") Stevena Spielberga za najlepszy film 2017 roku.

Działająca od ponad 100 lat instytucja, która zrzesza kinomanów, filmowców i akademików, nie tylko wyróżniła "Czwartą władzę" w głównej kategorii, ale i doceniła odtwórców głównych ról - Tom Hanksa i Meryl Streep.

Najlepszymi aktorami w rolach drugoplanowych uznano Willema Dafoe (za kreację w "The Florida Project") i Laurie Metcalf (za "Lady Bird").

Greta Gerwig za swoje dzieło "Lady Bird" została wybrana najlepszą reżyserką. Nagrody za scenariusze otrzymali współtwórcy obrazów "The Disaster Artist" oraz "Nić widmo".

Dwie nagrody, w tym za debiut, otrzymał Jordan Peele za "Get Out". Ponadto wyróżnienie Spotlight przyznano odpowiadającym za sukces "Wonder Woman" Patty Jenkins i Gal Gadot.

Obraz "Czwarta władza" opowiada o jednym z najsłynniejszym śledztw w dziejach dziennikarstwa. Dwoje wydawców dziennika "The Washington Post" Katherine Graham (Meryl Streep) i Ben Bradlee (Tom Hanks) staje na czele bezpreceden­sowego starcia amerykańskiej prasy z władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

Pierwsza prezentacja "Czwartej władzy" została entuzjastycznie odebrana. Kiedy film wyświetlono na przedpremierowym pokazie w Nowym Jorku, po napisach końcowych odbyła się owacją na stojąco widzów.

Do naszych kin dzieło trafi 16 lutego 2018 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej