Daniel Day-Lewis kończy z aktorstwem

Daniel Day-Lewis kończy z aktorstwem
ZOBACZ GALERIĘ Daniel Day-Lewis kończy z aktorstwem

Daniel Day-Lewis kończy z aktorstwem

Daniel Day-Lewis, trzykrotny laureat Oscara, ogłosił, iż odchodzi na emeryturę.

60-latek, który grał prezydentów, pisarzy i przywódców gangu, poinformował, że kończy z aktorstwem. - Daniel Day-Lewis nie będzie już pracował jako aktor - można przeczytać w oświadczeniu jego rzecznika. - Jest niezmiernie wdzięczny wszystkim współpracownikom i publiczności. To osobista decyzja. Ani on, ani jego przedstawiciel nie będą udzielać dalszych komentarzy.

Na otarcie łez, czeka nas jeszcze jeden obraz z udziałem gwiazdora, "Phantom Thread". Film Paula Thomasa Andersona rozgrywa się w świecie mody, w Londynie lat 50. minionego wieku. Premierę wyznaczono na 25 grudnia 2017 roku.

Daniel Day-Lewis i Anderson wcześniej współpracowali przy dramacie "Aż poleje się krew" (2007), który przyniósł aktorowi Oscara.

Najważniejsze dzieła w dorobku Anglika to "Moja lewa stopa", "Ostatni Mohikanin", "W imię ojca", "Bokser", "Gangi Nowego Jorku", "Aż poleje się krew" i "Lincoln".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej