Daniel Day-Lewis żegna się filmem "Phantom Thread"

Daniel Day-Lewis żegna się filmem "Phantom Thread"
ZOBACZ GALERIĘ Daniel Day-Lewis żegna się filmem "Phantom Thread"

Daniel Day-Lewis żegna się filmem "Phantom Thread"

Poznaliśmy szczegóły filmu, który ma być ostatnim w karierze Daniela Day-Lewisa. Dzieło oficjalnie zatytułowane "Phantom Thread" nakręcił Paul Thomas Anderson ("Aż poleje się krew", "Mistrz", "Wada ukryta").

Dramat rozgrywać będzie się w świecie mody w Londynie lat 50. Głównym bohaterem będzie bezkompromisowy projektant zajmujący się strojami dla wyższych sfer, w tym rodziny królewskiej. Film zajrzy za kulisy świata mody.

W obsadzie znaleźli się także Lesley Manville ("Czarownica"), Camilla Rutherford ("Pociąg do Darjeeling") i Vicky Krieps ("Bardzo poszukiwany człowiek"). Muzykę napisze Jonny Greenwood z Radiohead.

Przypomnijmy, że Daniel Day-Lewis i Paul Thomas Anderson wcześniej współpracowali przy dramacie "Aż poleje się krew" (2007), który przyniósł aktorowi Oscara. Dzieło otrzymało też nominacje w kategoriach najlepszy film, najlepszy reżyser i scenariusz.

Przypomnijmy, że w połowie 2017 roku gwiazdor, który grał prezydentów, pisarzy i przywódców gangu, poinformował, że kończy z aktorstwem. - Daniel Day-Lewis nie będzie już pracował jako aktor - można było przeczytać w oświadczeniu jego rzecznika. - Jest niezmiernie wdzięczny wszystkim współpracownikom i publiczności. To osobista decyzja. Ani on, ani jego przedstawiciel nie będą udzielać dalszych komentarzy.

Premierę "Phantom Thread" wyznaczono na 25 grudnia 2017 roku.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej