David Koepp zakochany w narzeczonej Frankensteina

David Koepp ma napisać scenariusz remake'u "Narzeczonej Frankensteina" dla studia Universal Pictures.

Akcja produkcji będzie się rozgrywać współcześnie - tak, by w razie potrzeby bohaterowie mogli pojawiać się również w innych filmach o potworach. Universal planuje cały tego typu cykl. Nad jego realizacją czuwać mają Alex Kurtzman (scenarzysta "W ciemność. Star Trek") i Chris Morgan (scenarzysta "Szybkich i wściekłych"). Niedawno twórcy zwołali swoich kolegów po fachu - m.in. Noah Hawleya ("Fargo"), Aarona Guzikowskiego ("Labirynt") i Eda Solomona ("Iluzja") - aby razem z nimi na nowo przyjrzeć się historiom Mumii, Frankensteina, Draculi, Narzeczonej Frankensteina i Niewidzialnego Człowieka, a także Van Helsinga.

Przypomnijmy, że Narzeczona Frankensteina zachwyciła i przeraziła widzów w 1935 roku. To potwór, którego doktor Frankenstein powołał do życia, by została oblubienicą stworzonego przez niego wcześniej monstrum. W dziele sprzed dekad w rolach głównych wystąpili Boris Karloff i Valerie Hobson.

Koepp sławę zdobył jako autor scenariuszy "Park jurajski", "Mission: Impossible", "Azyl", czy "Spider-Man", a także "Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki".
Tagi: David Koepp

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej