David Morrissey w "Mieście i mieście"

David Morrissey w "Mieście i mieście"
ZOBACZ GALERIĘ David Morrissey w "Mieście i mieście"

David Morrissey w "Mieście i mieście"

Znany m.in. z "The Walking Dead" i "Zaginionego" David Morrissey zagra jedną z głównych ról w adaptacji powieści "Miasto i miasto" ("The City and the City") Chiny Mieville'a. Wśród twórców są autorzy "Młodego papieża" i "Zaginionego".

Znana również w Polsce książka "Miasto i miasto" opowiada o śledztwie inspektora Tyadora Borlú z Brygady Najpoważniejszych Zbrodni. W ponurym, chylącym się ku upadkowi fikcyjnym mieście Besźel położonym gdzieś na skraju Europy znalezione zostaje ciało zamordowanej dziewczyny. Wygląda, że to rutynowa sprawa, a jednak w miarę postępów śledztwa Borlú odkrywa dowody wskazujące na spiski znacznie dziwniejsze i groźniejsze niż wszystko, co mógłby sobie wyobrazić. Wkrótce inspektorowi i bliskim mu ludziom zaczyna grozić niebezpieczeństwo.

W recenzjach powieść nazywana była współczesnym odpowiednikiem "Blade Runnera", ale i zestawiana z dziełami Franza Kafki, Phillipa K. Dicka i Raymonda Chandlera.

W obsadzie produkcji BBC - planowanej jako 4-odcinkowy miniserial - poza Davidem Morrisseyem zagrają Maria Schrader ("Deutschland 83"), Christian Camargo ("Dexter", "Penny Dreadful") oraz Mandeep Dhillon, Ron Cook i Danny Webb. Zdjęcia realizowane będą w Liverpoolu i Manchesterze.

Na potrzeby ekranu książkę adaptował Tony Grisoni ("Młody papież"). Reżyserią pokieruje Tom Shankland ("Zaginiony").

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej