David Oyelowo jako Martin Luther King

David Oyelowo jako Martin Luther King
ZOBACZ GALERIĘ David Oyelowo jako Martin Luther King

David Oyelowo jako Martin Luther King

Wytwórnia Paramount Pictures zaprezentowała pierwsze dwa zdjęcia z filmu biograficznego o życiu Martina Luthera Kinga.

Obraz nosi tytuł "Selma". Jego bohaterem będzie legendarny działacz na rzecz równouprawnienia i zniesienia dyskryminacji rasowej. Fabuła skoncentruje się na walce o prawa obywatelskie i marszu, który pastor Martin Luther King (w tej roli David Oyelowo) poprowadził w 1965 roku z miejscowości Selma do oddalonego o 87 km Montgomery.

W obsadzie produkcji znaleźli się również Tom Wilkinson, Carmen Ejogo, Andre Holland, Cuba Gooding Jr., Wendell Pierce, Oprah Winfrey, Tim Roth, Dylan Baker, Colman Domingo, Tessa Thompson oraz Common.

Pierwsze dwa zdjęcia z filmu można zobaczyć pod tym adresem. Na jednym z nich znaleźli się David Oyelowo jako Martin Luther King oraz Carmen Ejogo jako Coretta Scott King, działaczka ruchu praw obywatelskich i żona pastora.

Ava DuVernay ("Middle of Nowhere"), pierwsza w historii czarnoskóra kobieta, która zdobyła nagrodę dla najlepszego reżysera na festiwalu Sundance, napisała scenariusz dzieła wraz z Paulem Webbem oraz stoi za kamerą obrazu.

Za produkcję odpowiadają m.in. Oprah Winfrey i Brad Pitt.

Światowa premiera filmu odbędzie się 25 grudnia.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej