Dawid Ogrodnik gwiazdą festiwalu w Montrealu

Znany z filmu "Jesteś Bogiem" Dawid Ogrodnik stał się gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu, gdzie pokazywany jest film "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy.

"Chce się żyć" to inspirowana faktami opowieść o Mateuszu (w tej roli Ogrodnik), który wbrew poważnej chorobie podejmuje walkę o godność i szczęście. Film porównywany jest już z "Moją lewą stopą" Jima Sheridana z mistrzowską kreacją Daniela Day-Lewisa.

W Montrealu dzieło Macieja Pieprzycy bierze udział w konkursie głównym. Pierwsze reakcje są bardzo dobre. Na oficjalnym profilu filmu na Facebooku reżyser napisał: "Dwa razy mieliśmy owacje na stojąco. Widzowie stali i klaskali ponad 10 minut, co podobno nie zdarzyło się na tym festiwalu od lat. Klaskali by dłużej, tylko już nas organizatorzy zaczęli wypraszać z sali, bo zablokowaliśmy następny pokaz. A Ogrodnik jest tu już gwiazdą".

Kinowa premiera "Chce się żyć" zapowiedziana została na 11 października. Wcześniej obraz będzie można zobaczyć w konkursie głównym na Gdyńskim Festiwalu Filmowym (9-14 września).

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej