Denzel Washington bezlitosny dla ABBY

Denzel Washington bezlitosny dla ABBY
ZOBACZ GALERIĘ Denzel Washington bezlitosny dla ABBY

Denzel Washington bezlitosny dla ABBY

Obraz "Bez litości" z Denzelem Washingtonem wygrał weekendową wojnę o kina w USA z musicalem "Mamma Mia! Here We Go Again".

Denzel Washington znów gra byłego agenta operacji specjalnych Roberta McCalla. Bohater ponownie, w wyszukany, charakterystyczny dla siebie sposób, będzie walczyć o sprawiedliwość i o tych, którzy sami o siebie zawalczyć nie mogą. W filmie grają Pedro Pascal, Ashton Sanders, Bill Pullman oraz Melissa Leo. Richard Wenk napisał scenariusz. Reżyserią filmu zajął się Antoine Fuqua, a produkcją - Todd Black. Film zarobił w weekend 35,8 milionów dolarów.

Nieznacznie gorszy okazał się musical z piosenkami ABBY "Mamma Mia! Here We Go Again". Oryginał opowiadał o młodej Sophie (Amanda Seyfried), która przygotowując się do ślubu ze Sky'em (Dominic Cooper), chce dowiedzieć się, kim jest jej ojciec. Na podstawie pamiętnika matki Donny (Meryl Streep) wyłania trzech kandydatów (Pierce Brosnan, Colin Firth, Stellan Skarsgard). W nowym filmie cofamy się do młodzieńczych czasów Donny, kiedy poznała swego przyszłego męża. Jednocześnie Sophie dowiaduje się, że jest w ciąży i wie, kim jest ojciec jej dziecka - mąż Sky. Czekają nas więc wycieczki w przeszłość i retrospekcje. Lily James portretuje młodą Donnę (w starszej wersji Meryl Streep), Jeremy Irvine gra młodego Sama (Pierce Brosnan), a Aleksa Davies młodą Rosie (Julie Walters). Jessica Keenan Wynn jest młodą Tanyą, ponadto Josh Dylan i Hugh Skinner grają młodych Billa i Harry'ego. Oczywiście, widzimy również całą oryginalną obsadę oraz Cher w roli babci Sophie. Film zarobił 34,4 milionów dolarów.

Ostatnia nowość tego weekendu to "Unfriended: Dark Web". Bohaterami są młodzi ludzie, którzy znajdują laptop. Po przejrzeniu komputera zauważają, że są obserwowani przez właściciela laptopa i że ten zrobi wszystko by go odzyskać. W filmie grają Betty Gabriel, Colin Woodell, Andrew Lees, Rebecca Rittenhouse oraz Connor Del Rio. Za reżyserię odpowiada Steven Sucso, który napisał też scenariusz. Produkcja przyniosła w weekend 3,5 miliona dolarów zysku.

Warto zauważyć, że pierwsze sześć filmów, które znalazły się w zestawieniu to sequele.

Oto top 10:
1. "Bez litości 2" - 35,8 mln dolarów
2. "Mamma Mia! Here We Go Again" - 34,4 mln dolarów
3. "Hotel Transylwania 3" - 23,2 mln dolarów
4. "Ant-Man i Osa" - 16,1 mln dolarów
5. "Iniemamocni 2" - 11,5 mln dolarów
6. "Jurassic World: Upadłe królestwo" - 11 mln dolarów
7. "Drapacz chmur" - 11 mln dolarów
8. "Pierwsza noc oczyszczenia" - 5 mln dolarów
9. "Unfriended: Dark Web" - 3,5 mln dolarów
10. "Sorry to Bother You" - 2,8 mln dolarów

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej