Disney otwiera świat Avatara

Disney otwiera świat Avatara
ZOBACZ GALERIĘ Disney otwiera świat Avatara

Disney otwiera świat Avatara

Latem 2017 roku Disney otworzy park rozrywki zainspirowany superprodukcją "Avatar" Jamesa Camerona.

W parku zwanym Pandora - The World of Avatar znajdziemy fluorescencyjne rośliny z lasów deszczowych czy pływające góry. Odwiedzający będą mogli też przepłynąć się fikcyjną rzeką Na'vi. Park powstaje w Disney's Animal Kingdom, w Orlando, a jego otwarcie nastąpi w wakacje przyszłego roku.

Przypomnijmy, że James Cameron pracuje nad 4 kontynuacjami hitu z 2009 roku. Dzieła mają wejść do kin kolejno w 2018, 2020, 2022 i 2023 roku.

- To nie będzie cykl, ale jedna wielka produkcja - tłumaczył wcześniej James Cameron. - Będziemy kręcić to bardziej jako miniserię. Wszystkie cztery scenariusze będą realizowane jednocześnie. W poniedziałek mogę więc robić scenę z czwartego filmu, a we wtorek zajmę się sekwencją z pierwszego obrazu. To będzie jedna, ośmiogodzinna opowieść. Czeka nas wielkie wyznanie, prawdopodobnie największe w mojej karierze. Jestem pewien, że dla aktorów również. To będzie saga. Jakby kręcić wszystkie części "Ojca chrzestnego" jednocześnie.

"Avatar" okazał się prawdziwym kinowym rekordzistą i zarobił 2,8 miliarda dolarów. Opowiada o odległej planecie - Pandorze - na której ludzie natykają na rasę wyjątkowo związaną z naturą. W głównych rolach można było podziwiać Sama Worthingtona, Zoe Saldanę i Sigourney Weaver. James Cameron nie tylko film wyreżyserował, ale również napisał jego scenariusz.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej