Do kin wjedzie Lamborghini

Trwają przygotowania do filmu biograficznego o twórcy luksusowej marki samochodów, Ferruccio Lamborghinim.

Za projektem stoi firma AMBI Group, która pracuje również nad remakiem jednego z najważniejszych filmów w historii kinematografii, "Słodkiego życia" Federico Felliniego. Obraz o Ferruccio Lamborghinim oparty będzie na biografii napisanej przez syna konstruktora samochodów, Tonino. Przedstawi on losy biznesmena, który zaczynał od traktorów, przez maszyny bojowe z okresu II wojny światowej, kończąc na jednej z najbardziej luksusowych marek aut na świecie. W filmie nie zabraknie również odniesień do licznych romansów Lamborghiniego i jego życia lako celebryty.

Projekt nosi roboczy tytuł "Lamborghini The Legend". Zdjęcia powstaną latem przyszłego roku i będą realizowane głównie we Włoszech.

Przypomnijmy, że obecnie Michael Mann pracuje nad filmem biograficznym o innym geniuszu samochodowym, Enzo Ferrarim. Jego obraz powstaje dla wytwórni Paramount Pictures.
Tagi: Michael Mann

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej