"Doktor Sen" według Ewana McGregora i Stephena Kinga

"Doktor Sen" według Ewana McGregora i Stephena Kinga
ZOBACZ GALERIĘ "Doktor Sen" według Ewana McGregora i Stephena Kinga

"Doktor Sen" według Ewana McGregora i Stephena Kinga

W sieci pojawił się polski materiał promujący horror "Doktor Sen".

"Doktor Sen" to napisana w 2013 roku kontynuacja "Lśnienia". Bohaterem jest 40-letni Danny Torrance, który dręczony koszmarami błąka się po Ameryce, aż w końcu osiada w miasteczku w New Hampshire. Tutaj za sprawą swych zdolności pomaga umierającym ludziom, którzy nadają mu pseudonim Doktor Sen. Wkrótce życie Danny'ego zostanie zagrożone z powodu organizacji poszukującej ludzi z jego zdolnościami.

W roli głównej występuje Ewan McGregor. Rebecca Ferguson gra Rose the Hat. Carl Lumbly gra Dicka Hallorana a Alex Essoe wciela się w Wendy Torrance. Zahn McClarnon portretuje postać Crow Daddy, prawą rękę Rose. Kyliegh Curran portretuje Abrę Stone, dziewczynkę z takimi zdolnościami jak główny bohater. Emily Alyn Lind wciela się w Snakebite Andi, dziewczynę, która była molestowana i teraz nienawidzi wszystkich mężczyzn. Ma tatuaż węża i potrafi usypiać ludzi sugestią. W filmie zagra też Bruce Greenwood i Jocelin Donahue.

Za reżyserię odpowiada Mike Flanagan, który przygotował scenariusz na podstawie wcześniejszej wersji Akivy Goldsmana.

"Lśnienie" w reżyserii Kubricka trafiło na ekrany w 1980 roku. W głównej roli wystąpił Jack Nicholson. Do dziś film ten uchodzi za jedno z największych osiągnięć w historii kina.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej