Doktor Strange nadal najlepszy w USA

Doktor Strange nadal najlepszy w USA
ZOBACZ GALERIĘ Doktor Strange nadal najlepszy w USA

Doktor Strange nadal najlepszy w USA

Komiksowa superprodukcja "Doktor Strange" z Benedictem Cumberbatchem utrzymała najwyższe miejsce amerykańskiego box office'u.

Najwyżej notowana nowość tego weekendu to "Nowy początek" ("Arrival") Denisa Villeneuve'a. Obraz science fiction zarobił 24 miliony dolarów, co zagwarantowało ostatnie miejsce na podium tuż za animacją "Trolle". Dzieło jest adaptacją opowiadania Teda Chianga. Bohaterką jest Louise Banks (w tej roli Amy Adams), językoznawczyni i poliglotka. Kobieta zostaje zatrudniona przez wojsko do kontaktów z kosmitami, którzy właśnie przybyli na Ziemię. Banks ma stwierdzić, czy obcy mają pokojowe zamiary. Kiedy po jakimś czasie bez trudu porozumiewa się z przybyszami, bohaterka zaczyna mieć wizje, które wyglądają jak wspomnienia. Stanowią one klucz do prawdziwego celu odwiedzin kosmitów. Jeremy Renner gra matematyka, Iana Donnelly'ego, który pomaga Banks komunikować się z obcymi.

Oczko niżej z ponad 15 milionami dolarów, znalazła się kolejna nowość - komedia "Almost Christmas". Film Davida E. Talberta opowiada o dysfunkcyjnej rodzinie, która spędza pierwsze święta odkąd zmarła ich matka. W roli głównej występują Kimberly Elise, Omar Epps i Danny Glover.

Ostatnia nowość top 10 to thriller "Osaczona" ("Shut In"). Bohaterką jest dziecięca psycholog (Naomi Watts), która w wypadku straciła męża i prawie straciła syna. Nastolatek co prawda przeżył, ale nie ma z nim kontaktu. Pewnego dnia kobieta mieszkająca na odludziu postanawia zaopiekować się młodym chłopcem, którego matka niedawno zmarła. Wtedy w jej domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Film przyniósł prawie 4 miliony dolarów.

Oto top 10 box office:
1. "Doktor Strange" - 43 miliony dolarów
2. "Trolle" - 35,1 miliona dolarów
3. "Nowy początek" - 24 miliony dolarów
4. "Almost Christmas" - 15,6 miliona dolarów
5. "Przełęcz ocalonych" - 10,8 miliona dolarów
6. "Księgowy" - 4,6 miliona dolarów
7. "Osaczona" - 3,7 miliona dolarów
8. "Boo! A Madea Halloween" - 3,6 miliona dolarów
9. "Jack Reacher: Nigdy nie wracaj" - 3,3 miliona dolarów
10. "Inferno" - 3,3 miliona dolarów

OSTATNIE

26.05.2020
W sieci pojawiły się nowy odcinek serialu "The Biebers on Watch", których bohaterami są Justin Bieber i Hayley Baldwin. więcej
26.05.2020
W sieci pojawił się zwiastun dramatu "Before The Fire" z Jenną Lyng Adams. więcej
26.05.2020
Nowy serial "Love Life" z Anna Kendrick w HBO GO już 28 maja. więcej
26.05.2020
W biografii Amy Winehouse w głównej roli pojawi się nieznana aktorka. więcej
26.05.2020
W sieci pojawił się plakat filmu "Pięciu braci" Spike'a Lee. więcej