Dominic West będzie Ernestem Hemmingwayem

Dominic West będzie Ernestem Hemmingwayem
ZOBACZ GALERIĘ Dominic West będzie Ernestem Hemmingwayem

Dominic West będzie Ernestem Hemmingwayem

Guy Pearce i Dominic West dołączyli do obsady dramatu "Genius".

Obraz powstanie w oparciu o książkę "Max Perkins: Editor of Genius" autorstwa A. Scotta Berga. Opisuje ona życie legendarnego redaktora literackiego Maxwella Perkinsa, który wylansował powieści m.in. F. Scotta Fitzgeralda, Ernesta Hemingwaya i Thomasa Wolfe'a. Perkins niestrudzenie wspierał utalentowanych, aspirujących pisarzy, szczególnie tych młodych i niedoświadczonych.

Perkinsa zagra Colin Firth. Jude Law wcieli się w postać powieściopisarza Thomasa Wolfe'a, który był nie tylko podopiecznym Perkinsa, ale i jego bliskim przyjacielem. Guy Pearce zagra F. Scotta Fitzgeralda a Dominic West Ernesta Hemmingwaya.

Wcześniej ogłoszono ze Nicole Kidman zagra krytyk sztuki, Aline Bernstein, a Laura Linney wystąpi jako Louise Perkins, żona głównego bohatera.

Za kamerą obrazu stanie Michael Grandage, dla którego będzie to debiut w kinie. Grandage ma na koncie reżyserię i produkcję wielu sztuk teatralnych w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej