Dumbledore wujkiem Misia Paddingtona

Michael Gambon i Imelda Staunton zasilili obsadę filmu "Paddington".

Aktorzy znani z filmów o Harrym Potterze sportretują odpowiednio wujka Pastuzo i ciotkę Lucy tytułowego bohatera, któremu głosu użyczy Ben Whishaw.

Gadającego misia powołał do życia pisarz Michael Bond. Niedźwiadka znalazła na stacji kolejowej angielska rodzina Brownów. Tajemnicze stworzonko pochodzi z Peru, ma na sobie kurtkę przeciwdeszczową, kapelusz i gumowce, a na szyi plakietkę z napisem: "Proszę zaopiekować się tym misiem, dziękuję". Paddington zostaje nowym członek rodziny i rozpoczyna naukę życia w angielskiej rzeczywistości.

Za adaptację popularnych książek dla dzieci o misiu Paddingtonie odpowiadają producent "Harry'ego Pottera", David Heyman, oraz reżyser Paul King, który wraz z Hamishem McCollem napisał scenariusz. Zgodnie z obowiązującymi trendami dzieło będzie hybrydą filmu aktorskiego i animacji CGI.

W obsadzie filmu znajdują się Hugh Bonneville, Nicole Kidman, Sally Hawkins, Jim Broadbent, Peter Capaldi i Julie Walters.

Premiera została wyznaczona na 23 listopada.

Michael Gambon znany jest z roli Dumbledore'a w cyklu o Harrym Potterze. W tej samej serii Imelda Staunton wcieliła się w Dolores Umbridge. Uznanie przyniosła jej kreacja w dramacie "Vera Drake".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej