"Dunkierka" jako czarno-biały niemy film

"Dunkierka" jako czarno-biały niemy film
ZOBACZ GALERIĘ "Dunkierka" jako czarno-biały niemy film

"Dunkierka" jako czarno-biały niemy film

YouTuber Tom van der Linden postanowił udowodnić, jak znakomitą opowieść przedstawił Christopher Nolan w filmie "Dunkierka". Zrobił więc z dzieła czarno-białą, niemą krótkometrażówkę.

- Zaczęło się od tego, że tworzyłem nieme wersje fragmentów "Dunkierki", by porównać z oryginałem, ponieważ Nolan mówił, że inspirował się niemym kinem - wyjaśnia van der Linden. - Byłem zaskoczony, jak dobrze to wypadało, jak podkreślało pracę kamery, język ciała, mimikę.

Jak wygląda czarno-biała, niema "Dunkierka" można sprawdzić poniżej (uwaga, krótkometrażówka zawiera spoilery).

Realizacja filmu "Dunkierka", w którym grają Tom Hardy, Mark Rylance, Cillian Murphy, Fionn Whitehead, Harry Styles, Jack Lowden, Aneurin Barnard i Kenneth Branagh, kosztowała 100 milionów dolarów. Fabuła inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej, gdy żołnierze alianccy mieli stawić czoła dwukrotnie większym siłom nazistów. Na przełomie maja i czerwca 1940 roku ewakuowano z Dunkierki 338 tysięcy żołnierzy brytyjskich, francuskich i belgijskich.

Christopher Nolan wyreżyserował film na podstawie własnego scenariusza.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej