Dwa dokumenty o zabójstwach Tupaca i Notoriousa B.I.G.-a

Dwa dokumenty o zabójstwach Tupaca i Notoriousa B.I.G.-a
ZOBACZ GALERIĘ Dwa dokumenty o zabójstwach Tupaca i Notoriousa B.I.G.-a

Dwa dokumenty o zabójstwach Tupaca i Notoriousa B.I.G.-a

W Hollywood powstają już dwa seriale o zabójstwach Tupaca i Notoriousa B.I.G.-a. To jednak za mało. Stacja A&E postanowiła zrealizować dokumenty.

Obydwie produkcje doczekają się premiery w przyszłym miesiącu. Pierwsze dzieło to dwuczęściowy projekt "Biggie: The Life of Notorious B.I.G." składający się z wywiadów z matką muzyka Volettą Wallace i wdową po raperze, Faith Evans, a także z jego współpracownikami Diddym, Jayem Z czy Nasem. Dokument trafi na antenę A&E 28 czerwca.

Dzień później pojawi się pierwszy z sześciu odcinków dokumentalnej serii "Who Killed Tupac?". Cykl opowiada o prawniku Benjaminie Crumpie, który bada okoliczności śmierci Shakura. W produkcji gościnnie występują Kanye West, Grandmaster Flash czy Chance the Rapper.

Tupac sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa "All Eyez on Me" i "Greatest Hits" są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju "California Love" z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach "Juice", "Nad obręczą", "Bullet", "Klincz" oraz "Gangsterskie porachunki".

Shakur został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę "Los Angeles Times", morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

Biggie Smalls, znany również pod pseudonimem Notorious B.I.G., naprawdę nazywał się Christopher Wallace. Debiutował w 1994 roku albumem "Ready to Die". Stał na czele raperów ze Wschodniego Wybrzeża. Został zastrzelony w Los Angeles w marcu 1997 roku.

Równolegle powstają dwa seriale o zabójstwach raperów - "Unsolved: The Murders of Tupac and the Notorious B.I.G." i "LAbyrinth".

Ponadto Benny Boom nakręcił film o Tupacu Shakurze - "All Eyez On Me", który premiery doczeka się 16 czerwca 2017 roku. Tego samego dnia raper obchodziłby 46. urodziny.

Chęć nakręcenia dokumentu o Tupacu wyraził niedawno Steve McQueen ("Wstyd", "Zniewolony. 12 Years a Slave").

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej