Dwie filmowe piosenki Becka

Reżyser D.J. Caruso opublikował utwory, które Beck nagrał do filmu "Jestem numerem cztery".

Amerykański alternatywno-rockowy artysta przygotował dwie piosenki do produkcji science fiction z 2011 roku. Nie zostały one jednak wykorzystane w filmie. Pierwszy z utworów nosi tytuł "Curfew", tytuł drugiego, instrumentalnego, nie jest znany. Nagrania można znaleźć odpowiednio pod tym adresem i tutaj.

Bohaterem filmu jest John Smith (oficjalnie Numer Cztery), przybysz z tajemniczej planety Lorien. Chłopak (gra go Alex Pettyfer), podobnie jak pozostałych ośmioro "numerowanych", uciekł na Ziemię po inwazji wroga. Teraz łyse, tatuowane wielkoludy z ostrymi zębami mają chrapkę na naszą planetę, a powstrzymać mogą ich jedynie obdarzeni nadprzyrodzonymi mocami uchodźcy z Lorien. Zaczyna się więc polowanie.

W obrazie wystąpili również Dianna Agron, Timothy Olyphant i Teresa Palmer. Film wyprodukował Michael Bay, za kamerą stanął natomiast D.J. Caruso.

Beck to jeden z czołowych przedstawicieli amerykańskiej alternatywy. Popularność przyniósł mu singel "Loser" (1994). Najważniejsze albumy artysty to "Odelay" i "Sea Change" - magazyn "Rolling Stone" obydwa zamieścił w rankingu najważniejszych płyt wszech czasów. W swej twórczości sięga po folk, funk, soul, hip-hop, alternatywny rock, country i psychodelię. Dorobek Amerykanina zamyka nagrodzony Grammy longplay "Morning Phase", który miał premierę 21 lutego 2014 roku. Amerykanin pracuje obecnie nad nową płytą.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej