Dzieciak nadal rządzi w USA

Dzieciak nadal rządzi w USA
ZOBACZ GALERIĘ Dzieciak nadal rządzi w USA

Dzieciak nadal rządzi w USA

Animacja "Dzieciak rządzi" utrzymała pozycję lidera amerykańskiego box office.

Na pierwszym miejscu najnowszego zestawienia najpopularniejszych filmów w USA ponownie znalazła się animacja "Dzieciak rządzi" z wynikiem 26,3 miliona dolarów. Bohaterem filmu jest 7-letni Tim, a właściwie jego młodszy braciszek. Ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla niezachwianej pozycji Tima w rodzinnym domu. Gdy siedmiolatek postanawia odzyskać utraconą pozycję, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Głosu głównemu, małemu bohaterowi użyczył Alec Baldwin.

Najwyżej notowaną nowością jest inna animacja, "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski" ("Smurfs: The Lost Village"). W nowym filmie sympatyczne niebieski ludziki wyruszają na poszukiwanie legendarnej, zaginionej wioski. W obsadzie znaleźli się Demi Lovato jako Smerfetka, Rainn Wilson jako zły Gargamel, Mandy Patinkin jako Papa Smerf, Joe Manganiello jako Osiłek, Jack McBrayer jako Ciamajda, Danny Pudi jako Ważniak oraz Julia Roberts jako mądra Smurfwillow. Za reżyserię odpowiada Kelly Asbury ("Shrek 2", "Gnomeo i Julia"). Produkcja zarobiła 14 milionów dolarów, co zapewniło 3. lokatę, tuż za "Piękną i bestią".

Kolejny debiut zestawienia to znajdujący się oczko niżej remake komedii "W starym, dobrym stylu" ("Going in Style") o staruszkach chcących obrabować bank. W nowej wersji grają Morgan Freeman, Michael Caine i Alan Arkin. Chcą oni zemścić się na banku, przez który stracili pieniądze, a łup przekazać na cele charytatywne. Obraz przyniósł 12,5 miliona dolarów zysku.

Ostatnia nowość zamyka top 10 i jest to "The Case for Christ" z niespełna 4 milionami dolarów. Bohaterem jest dziennikarz-ateista, który, po tym, jak jego żona zostaje chrześcijanką, postanawia udowodnić, że Bóg nie istnieje. W rolach głównych występują Mike Vogel, Erika Christensen i Faye Dunaway.

A oto pełne top 10:

1. "Dzieciak rządzi" - 26,3 miliona dolarów
2. "Piękna i Bestia" - 25 mln USD
3. "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski" 14 mln USD
4. "W starym, dobrym stylu" - 12,5 mln USD
5. "Ghost in the Shell" - 7,4 mln USD
6. "Power Rangers" - 6,2mln USD
7. "Kong: Wyspa Czaszki" - 5,8 mln USD
8. "Logan" - 4,1 mln USD
9. "Uciekaj!" - 4 mln USD
10. "The Case for Christ" - 3,9 mln USD

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej