Dziś inauguracja MFF w Toronto

36. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Toronto rozpoczyna się 8 września. W ciągu dziesięciu dni wyświetlonych zostanie około 350 filmów z ponad 60 krajów, także z Polski.

W tegorocznej edycji festiwalowa publiczność obejrzy dramat Agnieszki Holland "W ciemności" - zrealizowaną w koprodukcji polsko-niemiecko-kanadyjskiej wojenną opowieść o tym, jak drobny złodziejaszek przeistoczył się w bohatera. Ryzykując życie swoje i swoich bliskich, postanowił uratować Żydów z getta we Lwowie, ukrywając ich w kanałach.
Film zostanie wyświetlony w ramach sekcji Pokazy Specjalne. W tej samej sekcji zostaną też zaprezentowane: francusko-polsko-niemiecki obraz wyreżyserowany przez Małgorzatę Szumowską - "Sponsoring" z Juliette Binoche w jednej z głównych ról oraz zrealizowana w koprodukcji francusko-polsko-angielskiej "Kobieta z piątej dzielnicy" Pawła Pawlikowskiego z Kristin Scott Thomas i Ethanem Hawke. W przypadku tych dwóch filmów pokaz na festiwalu w Toronto będzie ich międzynarodową premierą.
Kolejne polskie akcenty to wyświetlane w ramach sekcji Współczesne Kino Światowe polska koprodukcja "Znieważona ziemia" Michale Boganim z Andrzejem Chyrą w jednej z głównych ról oraz "Róża: Wojciecha Smarzowskiego.

W Konkursie Filmów Dziecięcych o nagrodę będzie się ubiegać polsko-chińsko-norwesko-angielska "Latająca maszyna" - obraz powstały w celu uczczenia 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.


www.pisf.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej