Ed Skrein i Patrick Wilson walczą o Midway

Ed Skrein i Patrick Wilson walczą o Midway
ZOBACZ GALERIĘ Ed Skrein i Patrick Wilson walczą o Midway

Ed Skrein i Patrick Wilson walczą o Midway

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Midway" Rolanda Emmericha.

Film ukazuje historię bitwy, do której doszło w pobliżu atolu Midway, 4 czerwca 1942 roku, 6 miesięcy po japońskim ataku na Pearl Harbor. Zwycięskie dla Amerykanów starcie stało się punktem zwrotnym w walce z Japończykami, umożliwiając Stanom Zjednoczonym przejęcie inicjatywy militarnej na Pacyfiku.

Woody Harrelson gra admirała Chestera Nimitza, który dowodził podczas bitwy. Luke Evans gra komandora Wade'a McClusky'ego, który zasłynął tym, że odnalazł kryjówkę Japończyków podczas bitwy. Patrick Wilson gra kontradmirała Edwina Laytona, oficera wywiadu marynarki wojennej. W filmie grają też Mandy Moore, Aaron Eckhart, Nick Jonas, Dennis Quaid, Keean Johnson, Tadanobu Asano, Ed Skrein oraz Darren Criss.

Reżyseruje Roland Emmerich. Scenariusz napisał Wes Tooke ("Colony").

Nie będzie to pierwszy obraz o starciu z czasów II wojny światowej. W roku 1942 krótkometrażówkę zrealizował John Ford. W roku 1976 w filmie "Bitwa o Midway" Jacka Smighta główne role zagrali Charlton Heston, Henry Fonda i James Coburn.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej