Elizabeth Banks i Paul Giamatti toczą wojnę płci

Elizabeth Banks i Paul Giamatti toczą wojnę płci
ZOBACZ GALERIĘ Elizabeth Banks i Paul Giamatti toczą wojnę płci

Elizabeth Banks i Paul Giamatti toczą wojnę płci

Elizabeth Banks i Paul Giamatti zagrają główne role w nowej produkcji HBO - filmie opowiadającym o słynnym tenisowym pojedynku, w którym zmierzyli się kobieta i mężczyzna.

Produkcja opowie o legendarnej rywalizacji tenisisty Bobby'ego Riggsa i tenisistki Billie Jean King. W roku 1973 roku sportowcy stanęli do pojedynku, który znany jest wielbicielom tenisa jako Bitwa Płci (The Battle of the Sexes). Mecz oglądało ponad 50 milionów Amerykanów.

Banks zagra King, a Giamatti - Riggsa. Scenariusz napisze David Auburn. Obowiązki producenckie wezmą na siebie Tom Hanks i Gary Goetzman. Film nie posiada jeszcze tytułu.

Przypomnijmy, że tym samym tematem interesował się w zeszłym roku Will Ferrell. Miał zagrać główną rolę. Nad scenariuszem pracował Steve Conrad ("Sekretne życie Waltera Mitty"). Za podstawę tekstu miał posłużyć artykuł "ESPN Magazine" - "The Match Maker: Bobby Riggs, The Mafia and The Battle of the Sexes". Póki co, nie wygląda jednak na to, aby projekt ten był realizowany.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej