Elton John i George Clooney bojkotują hotele sułtana Brunei

Elton John i George Clooney bojkotują hotele sułtana Brunei
ZOBACZ GALERIĘ Elton John i George Clooney bojkotują hotele sułtana Brunei

Elton John i George Clooney bojkotują hotele sułtana Brunei

Elton John i George Clooney wezwali do bojkotu hoteli sułatana Brunei po tym jak w kraju wprowadzona karę śmierci za homoseksualizm.

Po tym jak Brunei wprowadziło drastyczne prawo, na mocy którego homoseksualistom grozi śmierć przez kamieniowanie Gorge Clooney a zaraz za nim także Elton John wezwali do bojkotu luksusowych hoteli na całym świecie należących do sułtana Brunei.

- Popieram mojego przyjaciela, #GeorgeClooney, za przeciwstawienie się dyskryminacji i bigoterii antygejowskiej w narodzie #Brunei - napisał na Twitterze Elton John.

Brytyjski wokalista wymienił też hotele należace do sułtana Brunei: The Dorchester w Londynie, 45 Park Lane w Londynie, Coworth Park w Anglii, Beverly Hills Hotel w Beverly Hills, Hotel Bel-Air w Los Angeles, Le Meurice w Paryzu, Hotel Plaza Athenee w Paryżu, Hotel Eden w Rzymie oraz Hotel Principe di Savoia w Mediolanie.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt. Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy. To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji "Candle in the Wind", który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy. Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych, jak i filmowych, takich jak np. "Billy Elliot", "Król Lew" czy "Aida".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej