Emily Watson i David Thewlis ze Stephenem Hawkingiem

Emily Watson ("Przełamując fale") i David Thewlis ("Czas wojny") zagrają u boku Eddiego Redmayne'a i Felicity Jones w filmie "Theory Of Everything", opowiadającym o życiu słynnego astrofizyka Stephena Hawkinga.

Obraz skoncentruje się na relacji naukowca (Redmayne) z jego pierwszą żoną, Jane Wilde (Jones). Hawking i Wilde poznali się na studiach w latach 60. i obiecali sobie, że zostaną razem, kiedy u naukowca zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Mimo to Hawking porzucił żonę dla swojej pielęgniarki Elaine Mason, którą poślubił w 1995 roku. Po rozwodzie w roku 2006 Hawking i Wilde ponownie zbliżyli się do siebie i do dziś są dobrymi przyjaciółmi.

Producenci nie zdradzają na razie, w jakie postaci wcielą się Watson i Thewlis. Do obsady dołączyli także Charlie Cox, Simon McBurney, Maxine Peake i Harry Lloyd.

James Marsh ("Człowiek na linie", "Kryptonim: Shadow Dancer") wyreżyseruje film na podstawie scenariusza Anthony'ego McCartena. Produkują Lisa Bruce, Tim Bevan i Eric Fellner. Projekt powstaje dla Universal Pictures.

Urodzony w 1942 roku Stephen Hawking przez 40 lat naukowej kariery zajmował się głównie czarnymi dziurami i grawitacją kwantową. Opracował m.in. teoretyczny dowód na to, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie, znane dziś jako promieniowanie Hawkinga. Naukowiec choruje na wspomniane stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp spowodował paraliż większości ciała.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej