Emily Watson kręci w Polsce

Emily Watson kręci w Polsce
ZOBACZ GALERIĘ Emily Watson kręci w Polsce

Emily Watson kręci w Polsce

W Radziejowicach rozpoczęły się zdjęcia do kolejnej po "Nightwatching" Petera Greenawaya międzynarodowej koprodukcji fabularnej. Obraz nosi tytuł "Wichry Kołymy" i jednym z jego producentów jest polskie studio Yeti Films.

Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej biografii rosyjskiej dysydentki, Eugenii Ginsburg. Jego autorami są Wojciech Gajewicz oraz Nancy Larson. Akcja filmu rozgrywać się będzie w sowieckiej Rosji, w latach 1934-1945.

Za kamerą stanęła Holenderka Marleen Gorris, zdobywczyni Oscara za najlepszy film zagraniczny w 1996 roku - "Antonia's Line". W roli głównej występuje Emily Watson. Partneruje jej plejada polskich aktorów, wśród których znaleźli się: Agata Buzek, Maria Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Łukasz Garlicki, Beata Fudalej, Maria Mamona, Norbert Rakowski i Bartek Krzyżowski.

Za zdjęcia odpowiedzialny jest Arkadiusz Tomiak. Kostiumami zajęli się Jagna Janicka i Katarzyna Lewińska. Nad scenografią pracuje Ewa Skoczkowska. Muzykę skomponuje Włodek Pawlik. Producentami "Wichrów Kołymy" ze strony polskiej są Piotr Mularuk i Magdalena Napieracz.

W Polsce realizowanych będzie 29 z 44 dni zdjęciowych. Od następnego tygodnia ekipa przenosi się do Warszawy, a potem na poligon do Kazunia. Zdjęcia w Polsce kończą się 28 lutego. Potem ekipa kręcić będzie w Niemczech.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej