Emma Thompson i Anthony Hopkins grają Szekspira

Emma Thompson i Anthony Hopkins zagrają w adaptacji szekspirowskiego dramatu "Król Lear".

Adaptacją i reżyserią zajmie się laureat BAFTA, Richard Eyre ("Notatki o skandalu", "Garderobiany"). Klasyczny dramat zostanie przeniesiony do współczesnych czasów.

Anthony Hopkins wcieli się w tytułowego władcę, stojącego na czele totalitarno-militarnego reżimu w Anglii. Emma Thompson zagra jego najstarszą córkę Goneril, Emily Watson jako jej młodsza siostra Regan, a Florence Pugh pojawi się w roli najmłodszej córki Leara, Kordelii.

W obsadzie znaleźli się ponadto Jim Broadbent ("Gra o tron"), Andrew Scott ("Sherlock"), John Macmillan ("Hanna"), Jim Carter ("Downton Abbey"), Christopher Eccleston ("Pozostawieni"), Tobias Menzies ("Outlander"), "Anthony Calf ("Riviera") i Karl Johnson ("Rzym").

Projekt powstaje dla BBC i będzie emitowany na antenie BBC Two. Amazon Studios będzie współproducentem z prawami na rynek amerykański i niemiecki. Zdjęcia rozpoczynają się w tym miesiącu.


OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej