Emmanuelle Seigner powraca do Polski

Emmanuelle Seigner powraca do Polski
ZOBACZ GALERIĘ Emmanuelle Seigner powraca do Polski

Emmanuelle Seigner powraca do Polski

Emmanuelle Seigner będzie gościem specjalnym toruńskiego festiwalu filmowego Tofifest. Szósta edycja imprezy rozpocznie się 5 lipca.

Aktorka przyjedzie do Torunia na dwa dni i wraz z zespołem Ultra Orange zagra koncert podczas zakończenia festiwalu.

Seignier, którą prywatnie jest żoną Romana Polańskiego, zadebiutowała w filmie w 1984 roku rolą w obrazie Christophera Franka "Rok Meduzy". Szybko została dostrzeżona przez mistrzów kamery i już w 1985 zagrała u Jeana-Luca Godarda w obrazie "Detektyw". Punktem zwrotnym w jej karierze był "Frantic" (1988) Polańskiego, który powierzył jej rolę u boku Harrisona Forda. Znajomość z reżyserem doprowadziła do małżeństwa. Dziś razem wychowują dwójkę dzieci Elvisa i Morganę. Jednym z największych osiągnięć aktorskich Seignier była kreacja w dramacie "Place Vendôme" (1998). Seigner wystąpiła tam wraz z Catherine Deneuve i otrzymała nominację do Cezara.

Ultra Orange & Emmanuelle to jedna z popularniejszych alternatywnych kapel z Francji. Zespół w latach 90. założyło małżeństwo Pierre'a Emery i Gil Lesage. Popularność pojawiła się jednak dopiero wraz z poszerzeniem składu o wokalistkę - Emmanuelle Seigner. Nagraną wspólnie imienną płytę, promował utwór "Sing Sing".

Grupa gościła w Polsce już trzykrotnie. Podczas pierwszej wizyty, w maju 2007 roku, artyści pojawili się na specjalnej imprezie miesięcznika "Machina". W lipcu powrócili, aby dać koncert w Poznaniu. W październiku śpiewającą Emmanuelle można było natomiast podziwiać w Warszawie i Szczecinie.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej