Emmy: rozpoczęło się głosowanie

Emmy: rozpoczęło się głosowanie
ZOBACZ GALERIĘ Emmy: rozpoczęło się głosowanie

Emmy: rozpoczęło się głosowanie

Amerykańska Akademia Telewizyjna rozpoczęła pierwszą rundę głosowań na nominacje do statuetek Emmy.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek, 13 czerwca, w systemie on-line. Potrwa przez dwa tygodnie - do 27 czerwca. Członkowie Amerykańskiej Akademii Telewizyjnej będą mogli w ten sposób zawęzić grono produkcji, które ostatecznie otrzymają nominacje, a potem same nagrody.

Laureaci nominacji ogłoszeni zostaną 14 lipca. Zwycięzców poznamy natomiast 18 września.

Przypomnijmy, że w tym roku w nagrodach dochodzą nowe krótkie kategorie - programów/seriali komediowych lub dramatycznych, rozrywkowych, reality tv i animacji. Zakwalifikować mogą się te produkcje, które liczą co najmniej sześć odcinków. Długość pojedynczego odcinka nie może przekraczać 15 minut. Program może być prezentowany na tradycyjnej antenie telewizyjnej, ale również w sieci.

Wśród potencjalnych aktorskich kandydatów do nagród w tym roku znajdują się m.in. Lady Gaga, Jamie Lee Curtis, Tracee Ellis Ross, Courtney B. Vance, Emilia Clarke, Jay Duplass i Rob Lowe oraz John Travolta.

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej