Era Nowe Horyzonty i "Cztery noce z Anną"

Pokaz filmu "Cztery noce z Anną" Jerzego Skolimowskiego otworzy 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Wrocławski pokaz będzie polską premierą filmu, który był prezentowany w tym roku w Cannes na otwarcie prestiżowej sekcji Quinzaine des Réalisateures (Piętnastka realizatorów). Był to jedyny polski reprezentant w selekcji oficjalnej canneńskiego festiwalu.

Jerzy Skolimowski, reżyser filmów "Rysopis", "Walkower" czy "Ręce do góry", powraca po trwającej szesnaście lat przerwie osobistym filmem, w którym opowiada intymną historię miłosną (w rolach głównych Artur Steranko i Kinga Preis). Miłość pokazana przez Skolimowskiego jest czysta i bezinteresowna, ale jednocześnie bywa niepokojąco mroczna i obsesyjna. Cztery noce z Anną zostały znakomicie przyjęte przez publiczność i światową krytykę.

W czasie tegorocznego festiwalu pokazanych zostanie ponad 200 pełnometrażowych filmów pochodzących z 50 krajów. Wśród nich konkursy: międzynarodowy i nowych filmów polskich, kino nowozelandzkie i brazylijskie, retrospektywy: greckiego mistrza Theo Angelopoulosa, brytyjskiego twórcy Terence'a Daviesa i Andrzeja Żuławskiego. Będą także pokazy filmów niemych z muzyką na żywo, koncerty muzyki filmowej, koncerty w klubie festiwalowym oraz wystawy. Do Wrocławia przyjedzie ponad stu twórców filmowych z całego świata.

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 17 - 27 lipca.

Więcej informacji na eranowehoryzonty.pl

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej