Famke Janssen oskarża Hollywood o seksizm

Famke Janssen oskarża Hollywood o seksizm
ZOBACZ GALERIĘ Famke Janssen oskarża Hollywood o seksizm

Famke Janssen oskarża Hollywood o seksizm

Famke Janssen jest rozgoryczona faktem, nie pozwolono jej dalej grać Jean Grey w filmach z serii "X-Men".

- Ja nie zrezygnowałam, to oni zrezygnowali ze mnie, a to duża różnica - wyjaśnia gwiazda. - Decyzja leżała po stronie producentów. Zupełnie jak w życiu. Zostałam wymieniona na młodszy model.

Aktorka odnosi się do Sophie Turner, która przejęła rolę Jean Grey. Jenssen nie może jednak zrozumieć, dlaczego ona nie mogła nadal grać postaci, skoro inni bohaterowie mieli swoje młodsze i starsze wersje.

- Starsze czy też bardziej dojrzałe kobiety - nie wiem, jaki jest poprawny politycznie termin - są zastępowane i już nigdy nie pojawiają się na ekranie - wyjaśnia Janssen. - W przypadku mężczyzn, bohaterowie mogą istnieć jako młodzi i starzy. To czysty seksizm. Uważam, że powinnam wrócić razem z moją młodszą wersją, tak jak było to w przypadku Megneto i Profesora X.

Rzeczywiście na ekranie mogliśmy oglądać starego i młodego Magneto (w tych rolach odpowiednio Ian McKellen i Michael Fassbender) oraz Professora X (Patrick Stewart i James McAvoy).

Sophie Turner jako Jean Gray dołączyła do serii "X-Men" w 2016, w "X-Men: Apocalypse". Postaci poświęcony będzie najnowszy film z cyklu o mutantach - "X-Men: Dark Phoenix". Poza Turner wracają Jennifer Lawrence jako Mystique, Nicholas Hoult jako Beast, Tye Sheridan jak Cyclop, Alexandra Shipp jako Storm, Kodi Smit-McPhee jako Nightcrawler, Evan Peters jako Quicksilver oraz Olivia Munn w roli Psylocke. Czarny charakter sportretuje Jessica Chastain.

Simon Kinberg staje za kamerą. Premierę wyznaczono na 2 listopada 2018 roku.

Famke Janssen ostatnio można było oglądać w serialu "The Blacklist: Redemption" i sensacyjnej komedii "Jak dogryźć mafii".

OSTATNIE

18.06.2020
Amazon zaprezentował trailer drugiego sezonu serialu "Hanna" z Esme Creed-Miles w roli głównej. więcej
18.06.2020
Elijah Wood zagra w kryminalnym thrillerze "No Man of God", który powstanie na podstawie historii seryjnego zabójcy Teda Bundy'ego. więcej
17.06.2020
Kristen Stewart wcieli się w Księżnę Dianę w nowym filmie, który kręci Pablo Larraín ("Jackie", "Neruda"). więcej
17.06.2020
Michael Keaton zagra główną rolę w nowym serialu "Dopesick". więcej
17.06.2020
Maggie Smith ("Downton Abbey"), Kathy Bates ("American Horror Story") i Laura Linney ("Ozark") zagrają w filmie "The Miracle Club". więcej