Film Jacka Borcucha znów na Sundance

Film Jacka Borcucha znów na Sundance
ZOBACZ GALERIĘ Film Jacka Borcucha znów na Sundance

Film Jacka Borcucha znów na Sundance

Najnowszy film Jacka Borcucha "Nieulotne" zakwalifikował się do prestiżowego Konkursu Międzynarodowego festiwalu Sundance. W polskich kinach od 8 lutego 2013 roku.

17 stycznia w Park City w Utah startuje Sundance Film Festival, największy festiwal filmów niezależnych w USA. Na festiwalu będzie miała miejsce światowa premiera obrazu "Nieulotne".

To pulsująca emocjami historia miłości Michała (Jakub Gierszał) i Kariny (Magdalena Berus), pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują, pracując razem w słonecznej Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.

Młodych odtwórców głównych ról wspierają Andrzej Chyra oraz gwiazdy hiszpańskiego kina Ángela Molina i Juan José Ballesta.

- Czy kilka sekund - realnych i policzalnych, może mieć wpływ na nasze życie…? Jak może je zmienić…? - komentuje Borcuch. - Moment, w którym zaczynamy zastanawiać się nad odpowiedzią, to moment, w którym zaczyna się pasjonująca podróż. Podróż w nieznane, podróż w odległe regiony wyobraźni, gdzie przewodnikiem jest intuicja i instynkt. "Nieulotne" to współczesna próba przyjrzenia się kondycji ludzkiej w skali mikro. Oczami młodych ludzi obserwujemy powolny rozkład ich pozornie uporządkowanego świata. Widz zostaje postawiony w sytuacji emocjonalnie zależnej od losu bohaterów, nie nachalnie, po prostu, w oparciu o współodczuwanie, chęć zrozumienia. Razem z nimi, a właściwie dzięki nim, mamy okazję sami stanąć naprzeciw własnej natury i zadać kolejne pytanie bez odpowiedzi.

Autorem zdjęć do obrazu jest Michał Englert. Muzykę skomponował Daniel Bloom. W filmie będzie też można usłyszeć utwory Cocteau Twins i Beach House.

Film zostanie zaprezentowany w elitarnym Konkursie Międzynarodowym. "Nieulotne" to drugi z rzędu film Borcucha wybrany do selekcji festiwalu Sundance. Poprzednio zaprezentował tam "Wszystko co kocham".

OSTATNIE

03.06.2020
Iggy Pop i Joaquin Phoenix, a także Hilary Swank i Rooney Mara podpisali się pod petycją w obronie wielkich kotów, takich jak lwy i tygrysy. więcej
03.06.2020
W sieci zadebiutował nowy zwiastun serialu "Kraina Lovecrafta" na podstawie powieści Matta Ruffa. więcej
03.06.2020
The Weeknd, Lizzo, John Legend, Jane Fonda i Natalie Portman podpisali otwarty list, w którym domagają się zaprzestania finansowania policji. więcej
03.06.2020
"Zaginiona dziewczyna" Kōjiego Fukady trafi do polskich kin 3 lipca. więcej
03.06.2020
David Thewlis zagrał tylko w trzeciej części "Avatara". więcej