Film Jacka Borcucha znów na Sundance

Film Jacka Borcucha znów na Sundance
ZOBACZ GALERIĘ Film Jacka Borcucha znów na Sundance

Film Jacka Borcucha znów na Sundance

Najnowszy film Jacka Borcucha "Nieulotne" zakwalifikował się do prestiżowego Konkursu Międzynarodowego festiwalu Sundance. W polskich kinach od 8 lutego 2013 roku.

17 stycznia w Park City w Utah startuje Sundance Film Festival, największy festiwal filmów niezależnych w USA. Na festiwalu będzie miała miejsce światowa premiera obrazu "Nieulotne".

To pulsująca emocjami historia miłości Michała (Jakub Gierszał) i Kariny (Magdalena Berus), pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują, pracując razem w słonecznej Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.

Młodych odtwórców głównych ról wspierają Andrzej Chyra oraz gwiazdy hiszpańskiego kina Ángela Molina i Juan José Ballesta.

- Czy kilka sekund - realnych i policzalnych, może mieć wpływ na nasze życie…? Jak może je zmienić…? - komentuje Borcuch. - Moment, w którym zaczynamy zastanawiać się nad odpowiedzią, to moment, w którym zaczyna się pasjonująca podróż. Podróż w nieznane, podróż w odległe regiony wyobraźni, gdzie przewodnikiem jest intuicja i instynkt. "Nieulotne" to współczesna próba przyjrzenia się kondycji ludzkiej w skali mikro. Oczami młodych ludzi obserwujemy powolny rozkład ich pozornie uporządkowanego świata. Widz zostaje postawiony w sytuacji emocjonalnie zależnej od losu bohaterów, nie nachalnie, po prostu, w oparciu o współodczuwanie, chęć zrozumienia. Razem z nimi, a właściwie dzięki nim, mamy okazję sami stanąć naprzeciw własnej natury i zadać kolejne pytanie bez odpowiedzi.

Autorem zdjęć do obrazu jest Michał Englert. Muzykę skomponował Daniel Bloom. W filmie będzie też można usłyszeć utwory Cocteau Twins i Beach House.

Film zostanie zaprezentowany w elitarnym Konkursie Międzynarodowym. "Nieulotne" to drugi z rzędu film Borcucha wybrany do selekcji festiwalu Sundance. Poprzednio zaprezentował tam "Wszystko co kocham".

OSTATNIE

23.10.2019
W sieci pojawiły się dość tajemnicze zdjęcia z serialu "Wiedźmin". więcej
23.10.2019
Anitta opublikowała piosenkę "Pantera" z filmu "Aniołki Charliego". więcej
23.10.2019
Beck opublikował teledysk do piosenki "Uneventful Days". więcej
23.10.2019
Adam Driver zastąpi Bena Afflecka w nowym filmie Ridleya Scotta "The Last Duel". więcej
23.10.2019
Pięć sezonów musieli czekać fani "Peaky Blinders" na oficjalny soundtrack. Za to dostaną od razu dwie płyty. więcej